Výuka gramatiky češtiny jako druhého/cizího jazyka

• 5. května 2022
  • místnost s116, Komenského nám. 2, Brno

Lektor: Jan Krejza

Vzhledem ke vzrůstající poptávce po výuce češtiny pro cílovou skupinu studentů hovořících slovanským jazykem nabízíme lektorům, kteří o toto mají zájem, metodický seminář věnovaný specifickým obtížím této cílové skupiny.

Seminář se bude věnovat syntaktickým a pragmatickým obtížím mluvčích slovanských jazyků, srovnání materiálů k výuce s ohledem na tuto cílovou skupinu. Zájemci se seznámí s metodikou výuky využívající vizualizaci specifik české větné stavby, nazvanou Barevná čeština.

Lektor ve svých kurzech využívá většinou interaktivních a komunikačních výukových metod s podporou vizuálních materiálů.

Lektor využije své zkušenosti s výukou češtiny pro studenty z postsovětských republik s výchozí úrovní A2 a B1.

K semináři se bude možné připojit také online. V případě zájmu o odkaz na online schůzku, prosím kontaktujte Hanu Poledníkovou - hana.polednikova@cjv.muni.cz

Přihlašovací formulář

Načítám mapu…