Zpět Institucionalizace výuky cizích jazyků a význam češtiny v rakouské armádě

20.3.2019
Centrum jazykového vzdělávání MU (Komenského nám. 220/2, Brno )

Josef Ernst, plukovník Vyšší vojenské odborné služby A profesor, byl vedoucím Jazykového institutu na Akademii obrany ve Vídni. Studoval mimo jiné ve Vídni bohemistiku. Mnoho let spolupracoval s Centrem jazykového vzdělání Univerzity obrany v Brně  a organizoval vyučování českého jazyka v rakouské armádě. Jeho přednášky tvoří chronologickou sérii. První z nich má název:

Institucionalizace výuky cizích jazyků a význam češtiny v rakouské armádě

Pan Ernst ukazuje, proč a jak vznikla institucionalizace výuky češtiny v rakouské armádě. Dále poskytuje komplexní přehled příslušných vojenských vzdělávacích ústavů, ve kterých se vyučovala čeština, jaké metody a jaké učební materiály vyučující používali. Nakonec budou představeny nejznámější a nejdůležitější učitelé jazyka českého a aktivity, které ještě stále probíhají.

První přednáška proběhne v rámci předmětu LC_ICUS, neboli Intenzivní kurz češtiny ke studiu na univerzitě.

Přednášky se mohou zúčastnit zájemci z řad studentů i široké veřejnosti.

Čas a místo konání: středa 20. března 2019, 11:00-12:30. Masarykova univerzita, Komenského nám. 2. Místnost bude upřesněna podle počtu přihlášených zájemců

Vaší pozornosti doporučujeme též přednášku pana Heize Hanse Weiländera.

Přihlašování na jednu či na obě přednášky ZDE.