Centrum
jazykového vzdělávání MU

Aktuality

Mezinárodní konference Čeština a slovenština jako cizí jazyky na lékařských fakultách

Centrum jazykového vzdělávání MU pořádá konferenci Čeština a slovenština jako cizí jazyky na lékařských fakultách, která umožní setkání pedagogů a odborníků zabývajících se lékařskou češtinou a slovenštinou. Jejím cílem je umožnit diskusi o současném stavu obou jazyků pro specifické účely v lékařských i nelékařských oborech, sdílení zkušeností jednotlivých pracovišť a prezentace učebních materiálů.

Více >

Academic English - Akademická angličtina

Právě vyšlo druhé, aktualizované vydání knihy Akademická angličtina, které připravil autorský kolektiv Centra jazykového vzdělávání MU: Libor Štěpánek, Janice de Haaff, Alena Hradilová, Colin Kimbrell, David Schüller. Česko-anglická publikace je určena studentům, pedagogům i vědcům, aby je provedla úskalími anglického jazyka v akademickém prostředí a nabídla jim návod k efektivnímu řešení jazykově i kulturně specifických situací.

Více >

IATEFL LASIG Local Conference 2018

Centrum jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity pořádá IATEFL LASIG Local Conference 2018, více informací naleznete zde.

PROJEKT MUNI 4.0

Centrum jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity nabízí akademickým pracovníkům v oblasti pedagogicko-jazykových dovedností nejrůznější formy podpory:

Více >

Language Teacher Assistant

Podívejte se na nové video zachycující dojmy a zkušenosti zahraničních studentů MU, kteří v minulém semestru absolvovali kurz CJV „LAP and LSP teacher assistant“. Více informací o náplni programu naleznete na Facebooku CJV MU.

Více >

FIESOLE Group Symposium 2018

Ve dnech 19. a 20. března uspořádalo Centrum jazykového vzdělávání MU v rámci projektu MUNI 4.0 otevřené pracovní setkání profesní skupiny, jejímž cílem je propagovat doktorskou a post doktorskou mobilitu v Evropě i ve světě.

FIESOLE Group Symposium, jehož letošním tématem bylo efektivní využití nových technologií ve výuce, výzkumu i akademické komunitě, se vedle zástupců MU zúčastnili odborníci předních evropských univerzit (Humboldtova univerzita v Berlíně, University College London (UCL), School of Oriental and African Studies (SOAS, Londýn), Pompeu Farba a UoB, Barcelona, European University Institute, Florencie).

 

Více >

Jazykové kurzy v jarním semestru 2018

Registrace do kurzů probíhá skrze Obchodní centrum MU.


Soutěž o nejlepší studentskou úvahu #followmasaryk

Centrum jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity v Brně vyhlašuje soutěž o nejlepší studentskou úvahu na téma: Přínos České republiky Evropské unii.

Více >

Letní škola anglického jazyka pro studium na vysoké škole

Ve dnech 30. 7 – 24. 8. 2018 se bude konat Letní škola anglického jazyka pro studium na vysoké škole, která je určena studentům středních škol a bakalářského studia. Cílem letní školy je rozvinout základní akademické a studijní dovednosti v angličtině alespoň na úroveň požadovanou pro úspěšné vysokoškolské studium.

Více >

The Academic Skills in English Summer School

Language Centre MU organises the Academic Skills in English Summer School (10.7.2017 — 14.7.2017). The programme is designed for teachers, lecturers and academics delivering their degree programmes to multi-cultural groups through the medium of English.

Více >

Konference EULETA - Call for Papers

Výzva na zasílání příspěvků na konferenci EULETA „Enhancement of Writing Skills in Legal Contexts“ je spuštěna a potrvá do 15. června 2017. Konferenci, která se uskuteční 23. září 2017 v Brně, pořádá Centrum jazykového vzdělávání MU ve spolupráci s The European Legal English Teachers’ Association (EULETA).

Studium, stáže a praxe v Německu v Nordthüringen

Chcete absolvovat stáž v Německu v regionu Nordthüringen? Ve čtvrtek 15. června 2017 od 13.00 hod můžete zkonzultovat možnosti studijních a absolventských mobilit přímo se zástupci Europa-Service Nordthüringen. Akce se koná v přízemí budovy Lékařské fakulty, Komenského náměstí 2 v Brně.

 

Více >

Jazykové kurzy pro studenty i veřejnost JARO 2017

Semestrální kurzy na jaro 2017 jsou dostupné v Obchodním centru MU. Angličtina, španělština, francouzština, němčina, čeština pro cizince / gramatika, konverzace, základní kurzy, soft skills….

Více >

Foreign Medical Students' Presentation in Czech

Diogo Teixeira (Portugal) & Tessa Bell (USA) are pleased to invite you to a public presentation in Czech language to discuss topics on:

  • Stereotypy a předsudky
  • Rehabilitace po CMP

Více >

Web mluvtecesky.net získal "Pečeť kvality"

Týmu stojícímu za webem mluvtecesky.net bylo uděleno ocenění Pečeť kvality za nejkvalitněji realizovaný projekt z „Výzvy 2013 Programu celoživotního učení/podprogramu Leonardo da Vinci – Multilaterální projekty/Přenos inovací“. Ocenění převzala na slavnostním vyhlášení v Brně 19. 10. 2016 hlavní řešitelka projektu Ivana Rešková a jeho koordinátorka Martina Ježková.

Více >

Videoconferencing in Language Education: Call for Chapters

Authors are invited to submit on or before 28th November 2016 a title and a 500–800 word chapter proposal defining the scope of the chapter and explaining its likely content: VC courses / VC language skills activities / VC intercultural skills activities / VC project and collaborative activities…

Více >

Diagnostický test jazykových dovedností na Mobilitním týdnu CZS

Na Mobilitním týdnu CZS MU jsme zájemce o studijní výjezdy do zahraničí testovali v jejich jazykových dovednostech. V případě, že jste náš test na místě nestihli, můžete se otestovat i nyní. Test pro různé jazyky a pět základních kompetencích naleznete v odkazu.

Více >

Komerční kurzy podzim 2016

► Čínština
► Přípravný kurz angličtiny a španělštiny
► Anglická gramatika v kostce
► Čeština pro cizince
► Úvod do terminologie a psaní textu v univerzitním prostředí
► Přípravný kurz na zkoušku ze španělštiny DELE – C1

Více >

Are you "Ready for Feedback"?

Služba „Ready for Feedback“ nabízí podporu studentům magisterských a doktorských programů v oblasti písemného projevu v anglickém jazyce. Nechte si posoudit svůj písemný projev v akademické angličtině zahraničními specialisty, obdržíte exklusivní feedback a navíc získáte 2 kredity!

Více >

INTENZIVNÍ KURZY ZÁŘÍ 2016

► Intenzivní kurz francouzštiny
► Intenzivní kurz španělské gramatiky
► Intenzivní kurz studijních dovedností v angličtině / Study Skills in English
► Intenzivní kurz anglické gramatiky

Komerční kurzy jaro 2016

Vybírejte z nové a bohaté nabídky jazykových kurzů a jazykových dovedností CJV MU.

Více >

IELTS: Becoming a Global Student

British Council ve spolupráci s CJV MU zve všechny zájemce na přednášku IELTS Business Development manažera pro Evropu
Mikea Welche, která se uskuteční 7. dubna 2016 v 15 hod. v učebně č. 257.

Pozvánka na "Swahili Evening"

Centrum jazykového vzdělávání zve srdečně všechny zájemce na SVAHILSKÝ VEČER, který se uskuteční ve čtvrtek 31. března od 17:00 v Jazykové studovně CJV. Rodilá mluvčí svahilštiny Corona Kimaro Cermaková vám představí svou rodnou Tanzanii a region Východní Afriky a naučí vás základy svahilštiny.

Více >

Týden informačního vzdělávání pro studenty MU

Doporučujeme vaší pozornosti Týden informačního vzdělávání pořádaný na FF MU a určený všem studentům MU: systém Discovery, kritické myšlení, myšlenkové mapy, RIV, academic writing, citační norma, korektní odborný text, efektivní prezentační nástroje a mnohé další…

Více >

Týdenní intenzivní kurz francouzské gramatiky

Drilový kurz francouzské gramatiky na úrovni B1+ se bude konat 8. – 12. února 2016 a je určen studentům všech fakult MU.

Více >

Videozáznamy z konference "Klíč k češtině jako cizímu jazyku" jsou ke zhlédnutí online

Pro všechny, kteří zářijovou konferenci nestihli, ale i pro ty, kteří si jednotlivé přednášky a workshopy chtějí zopakovat, jsme zpřístupnili záznamy i s prezentacemi na našem účtu serveru slideslive.com

Více >

O novém portálu mluvtecesky.net v médiích

Ve čtvrtek 10. září 2015 uspořádalo CJV spolu s tiskovým odborem MU speciální tiskovou konferenci věnovanou projektu CZKey a jeho výstupu: online portálu pro výuku českého jazyka mluvtecesky.net. Učast na konferenci byla početná a i následné mediální pokrytí bylo nadmíru bohaté. Posuďte sami.

Více >

CJV nabízí nový kurz pro zorientování se ve vysokoškolském studiu v angličtině

Study Skills in English – týdenní intenzivní kurz rozvíjející studijní dovednosti v anglickém jazyce před začátkem prvního semestru. Od 7. do 11. září, 6 vyučovacích hodin denně, čeští i zahraniční lektoři, cena 3 500 Kč.

Více >

Konference "Klíč k češtině jako cizímu jazyku" již za pět dní

Termín na přihlášku s konferenčním příspěvkem byl prodloužen do 30. června 2015. Centrum jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity zve všechny zájemce o češtinu jako cizí jazyk na mezinárodní konferenci ve dnech 9.-10. září 2015 v Brně. Konference je pořádaná v rámci mezinárodního projektu CZKey. Registrace účastníků bez příspěvku je otevřena do konce července!

Více >

Veřejná přehlídka češtinářských prezentací zahraničních studentů LF MU

V úterý 19. května vás zahraniční studenti LF MU Teresa Ascensao Sa Pinheiro da Costa, Carolina Shaili, Hammam Jafar a Shreyas Mahadeva Iyear zvou na prezentaci svých soutěžních příspěvků v českém jazyce, se kterými reprezentovali MU v mezinárodní soutěži na Karlově univerzitě v Praze. Od 15:30 na univerzitním kampusu v pavilonu A11, místnost 334.

Více >

Zahraniční studenti LF MU opět bodovali v soutěži prezentací v češtině

V mezinárodní soutěži v odborných prezentacích v českém jazyce se zahraniční medici z LF MU umístili na druhém místě v hlavní soutěži a získali dvě čestná uznání. Akce se konala 17. dubna na Ústavu jazykové a odborné přípravy UK v Praze a studenti MU zde vystoupili s tématy Tajemství paměti, Sanskrt a čeština a Ženy v islámské kultuře.

Více >

Veřejná kolekce videozáznamů z lednové konference CJV

Byla zpřístupněna veřejná online kolekce video a audio nahrávek z mezinárodní konference „Language Centres in Higher Education Conference“, kterou uspořádalo Centrum jazykového vzdělávání 15.-17. ledna 2015 na Masarykově univerzitě v Brně.

Více >

Na kampusu proběhne 1. kolo soutěže prezentací v češtině pro cizince

Centrum jazykového vzdělávání na Lékařské fakultě pořádá 27. března na kampusu MU v Brně univerzitní kolo národní soutěže v prezentacích zahraničních studentů v českém jazyce.

Více >

Rozhovor s naším konferenčním hostem Russellem Stannardem

„Nebojte se ve výuce používat IT technologie. Je to jednoduché.“ Interview pro univerzitní časopis MUNI.CZ.

Více >

Aktuální nabídka kurzů a seminářů CJV pro jaro 2015

Na webových stránkách Centra jazykového vzdělávání si zájemci z řad studentů i učitelů mohou vybrat z široké nabídky nadstandardních kurzů a seminářů připravovaných pro jarní semestr 2015.

Více >

Připravte se na zkoušku DELE ze španělštiny s CJV

Centrum jazykového vzdělávání MU pořádá přípravný kurz na mezinárodní zkoušku ze španělštiny DELE pro úroveň B2 a C1. Kurz je nabízen jak studentům MU, tak i široké veřejnosti.

Více >

Mezinárodní konference Language Centres in Higher Education

Od 15. do 17. ledna se bude na Masarykově univerzitě debatovat o budoucnosti jazykového vzdělávání. 6 předkonferenčních seminářů, 4 plenárních přednášek, 75 konfernečních příspěvků, 15 posterů, 10 workshopů, 2 společenské večery a 364 hostů z celého světa.

Více >

MU zařadila do přijímacích testů otázky v cizím jazyce

„Je načase si přiznat, že Čech, který nehovoří dvěma cizími jazyky, je ztracen a vědec, který nečte alespoň ve třech cizích jazycích, je ve většině oborů podvodník…“ zdůvodnil změnu v přijímačkách rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

Více >

Aktuální nabídka kurzů a seminářů CJV

Na webových stránkách Centra jazykového vzdělávání si zájemci z řad studentů i učitelů mohou vybrat z široké nabídky nadstandardních kurzů a seminářů připravovaných pro podzimní semestr 2014.

Více >

Noc vědců 2014 s CJV

Centrum jazykového vzdělávání se již tradičně zúčastní Noci vědců. V Ateliéru „Hrdinové cizích jazyků “ na návštěvníky čeká spousta zajímavých aktivit v pěti jazycích!

Více >

Registrace na předkonferenční semináře spuštěna

Leena Karlsson, Kenneth Kidd a Russel Stannard – registrujte se již nyní na předkonferenční workshopy a semináře lednové konference „Language Centres in Higher Education“ v Brně. Pozor – omezená kapacita!

Více >

Mezioborová spolupráce na poli přírodních věd III

Pro podzimní semestr 2014 je opět připraven jedinečný kurz anglického jazyka mezioborové spolupráce pro studenty přírodovědných a příbuzných oborů. Výuka probíhá prostřednictvím tzv. kolaborativní metody, která studentům umožňuje studium jazyka a odborné problematiky formou oborové spolupráce.

Více >

Projekt CJV na podporu výuky češtiny pro cizince má webové stránky

Portál Mluvte česky! vám pomůže naučit se základy češtiny, stejně jako odborné lékařské výrazy druhého nejpoužívanějšího západoslovanského jazyka, a to vše online, efektivně a zadarmo. Tato webová stránka je určena především cizincům, kteří chtějí začít mluvit česky a rozšířit si svoje znalosti o České republice – zemi s bohatou evropskou historií a kulturou.

Více >

Láska k jazyku prochází žaludkem

Neopakovatelný gurmánsko-jazykový program Centra jazykového vzdělávání ke „Dni vědy“ v rámci „Oslav 95 let MU“. Přijďte procvičit vaše jazyky i jejich chuťové pohárky!

Více >

Call for Papers

The Language Centre of Masaryk University is honoured to invite you to an international conference entitled Language Centres in Higher Education: Sharing Innovations, Research, Methodology and Best Practices January 15–17, 2015 in Brno.

Více >

Studenti videokonferenční výuky CJV ve slovenském rozhlase

19. dubna odvysílalo Rádio Slovensko ve svém pravidelném zpravodajském pořadu Štúdio svet krátkou reportáž z videokonferenční výuky angličtiny CJV. Ústředními postavami v reportáži jsou dvě zahraniční studenty z Ukrajiny a ze Sýrie, které hovoří o současném životě v jejich rodných zemích.

Více >

Úspěch zahraničních studentů LF MU v soutěži češtiny pro cizince

V dubnu 2014 proběhla soutěž pro cizince studující v ČR český jazyk „Prezentace tematických a odborných prací v češtině“. Oddělení Lékařské fakulty CJV MU připravilo na soutěž dva zahraniční studenty kurzu češtiny jako cizího jazyka. Michael Janula a Michael Howells předvedli skvělé výkony a oba si ze soutěže odvezli diplom.

Více >

Březnová návštěva z Litvy na pracovišti CJV při LF

Ve dnech 17.-21. března 2014 navštívily jazykové pracoviště CJV na Lékařské fakultě MU lektorky Sigita Morkeviciene a Loreta Alešiūnaitė z litevské lékařské fakulty LSMU v Kaunasu.

Více >

Červnová jazyková konference v Hradci Králové

Partnerské pracoviště projektu IMPACT Ústav jazyků Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové uspořádá dne 23. června jazykovou konferenci s tématem „Testování jazykových dovedností studentů v terciární sféře pro jazykovou výuku typu LSP“. Konference nabízí čtyři tématické okruhy z oblasti testování jazyků, zaměřené na standardizaci jazykového hodnocení.

Více >

Mezinárodní jazyková konference 2015

Ve dnech 15. až 17. ledna 2015 se v Brně uskuteční závěrečná jazyková konference konaná v rámci projektu IMPACT na téma „Language Centres in Higher Education: Sharing Innovations, Research, Methodology and Best Practices“

Více >

Připravte se na zkoušku DELE ze španělštiny s CJV

Pro uchazeče o certifikát z mezinárodní zkoušky ze španělštiny DELE (stupeň B2) připravilo CJV intenzivní přípravný kurz, které pořádá již od roku 2006. Kurz je otevřen jak pro studenty MU, tak pro širokou veřejnost.

Více >

Kurz angličtiny pro studenty formou kolaborativní metody učení

Pro jarní semestr 2014 je, stejně jako v minulém roce, připraven jedinečný kurz anglického jazyka mezioborové spolupráce pro studenty přírodovědných a příbuzných oborů. Výuka bude probíhat prostřednictvím tzv. kolaborativní metody, která studentům umožňuje studium jazyka a odborné problematiky formou oborové spolupráce.

Více >

Na MU byl zahájen projekt výuky češtiny pro cizince

Partneři z organizace Edukácia@Internet (SK), Studia Gaus (DE), Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka (CZ), Fachhochschule Burgenland (AT) a Slezské univerzity v Katovicích (PL) se setkali 19. listopadu na půdě Centra jazykového vzdělávání MU, aby společně zahájili nový projekt CZkey, jehož cílem je vytvoření portálu pro výuku češtiny jako cizího jazyka. CJV je hlavním řešitelem projektu.

Více >

Cena za absolventské práce v HR putuje na CJV

Vedoucí sekretariátu CJV Lenka Pešková se svou magisterskou prací obsadila druhé místo v soutěži Národní cena absolventských prací v HR.

Více >

Dvoudenní odborný seminář Latinitas Medica

Ve dnech 31.-31. ledna 2014 se v Brně uskuteční dvoudenní odborný seminář projektu IMPACT Latinitas Medica. Seminář je určen učitelům latinsko-řecké terminologie na lékařských fakutlách.

Více >

CercleS v novém webovém kabátě

Partnerská zahraniční instituce Sdružení evropských jazykových center (CercleS) nedávno spustila svou novou webovou stránku.

Více >

Konference Podpora a standardizace jazykového vzdělávání - projekt IMPACT

Zveme vás do Liberce na první konferenci projektu IMPACT věnovanou podpoře a standardizaci jazykového vzdělávání na VŠ.

Více >

Noc vědců 2013 s CJV

Centrum jazykového vzdělávání se již tradičně zúčastní Noci vědců 2013. V Ateliéru „Univerzita jazyků “ na návštěvníky čeká spousta zajímavých aktivit v sedmi jazycích.

Více >

Prezentace portálu deutsch.info pro učitele a veřejnost

Projekt Deutsch. info představuje jedinečnou formu studia a zdokonalování německého jazyka prostřednictvím nových didaktických prostředků a studijních materiálů.

Více >

Výuka akademické angličtiny na MU jinak

Nový pokrokový typ výuky představuje kurz akademické angličtiny, připravený pro studenty FF, FSS a PrF lektory z Centra jazykového vzdělávání. Studenti si sami vyberou oblasti, kterým se chtějí věnovat a sami budou řídit a hodnotit své studijní nasazení. Pilotní kurzy proběhnou v podzimním semestru 2013.

Více >

Zahraniční studenti MU excelovali na mezinárodní soutěži českého jazyka

Brněnští studenti předvedli na mezinárodní soutěži pro zahraniční studenty českého jazyka skvělé výkony a přivezli diplom za první místo.

Více >

CJV a IMPACT v bulletinu Lékařské fakulty MU

O oddělení Centra jazykového vzdělávání na lékařské fakultě a o projektu IMPACT, díky kterému jsou inovovány a vznikají nové jazykové kurzy pro studenty medicíny, se dočtete na straně 8 a 9 čerstvého vydání informačního bulletinu LF MU.

Více >

Setkání Centra jazykového vzdělávání 2013

Pro všechny zaměstnance Centra jazykového vzdělávání MU je na 20. června naplánováno tradiční společensko-pracovní setkání, které proběhne v aule FSS od 10:00 do 14:00.

Více >

CJV šlape do práce na kole

V rámci kampaně DO PRÁCE NA KOLE zaregistrovalo CJV do soutěže vlastní tým, který se v měsíci květnu dvakrát denně vrhá vstříc nádherám a nástrahám městské cyklodopravy.

Více >

Studentská konference: "Brno Reservoir. Dam it!"

Navštivte veřejně přístupnou studentskou konferenci, která je zakončením pilotního semestrálního kurzu výběrové angličtiny pro přírodovědce zaměřeného na mezioborovou spolupráci. V pátek 17.5. od 9:00 v aule Přírodovědecké fakulty MU.

Více >

Projekt IMPACT má vlastní web

Informace o projektu zapojených pracovišť, aktuální přehled plánovaných seminářů, workshopů a přednášek, online studijní materiály a publikace, fotografie, videa a mnohé další…

Více >
Logo IMPACT Logo deutsch.info Logo mluvtecesky.net