Konference Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách

Oddělení Centra jazykového vzdělávání na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity

srdečně zve učitele jazyků specializujících se na výuku odborného ekonomického jazyka anglického, německého, francouzského, španělského a ruského v univerzitním prostředí na konferenci

Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách

Cílem konference je propojit odborníky z řad vyučujících anglického, německého, francouzského, španělského a ruského jazyka pro specifické účely v oblasti ekonomických věd v univerzitním prostředí České republiky a sousedních zemí za účelem sdílení profesních znalostí, zkušeností a diskuse o současných trendech v této oblasti. Konference nabídne platformu pro odbornou debatu o roli učitele obchodního jazyka v éře mileniálů, metod, které formují moderní třídu až po tvorbu materiálů a hodnotících nástrojů jazykové způsobilosti.

Datum konání
6. září 2019

Místo konání
Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity, Lipová 41a, Brno, Česká republika

Vítány jsou příspěvky týkající se jazyka pro specifické účely v následujících oblastech:

• specifika výuky obchodní angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny
  • metodologie
  • vývoj a tvorba výukových materiálů
  • tvorba sylabů kurzů
  • hodnocení a testování
  • nové trendy v oblasti výuky

Jednacími jazyky konference jsou čeština a angličtina.

Důležité termíny

Pokud se rozhodnete pro aktivní účast ve formě prezentace, workshopu či posteru, zašlete při registraci abstrakt v rozsahu 200-300 slov, doplněný o informace o pracovišti a krátký osobní medailonek. Délka prezentace je 20 minut s následnou 10minutovou diskuzí a workshopy v délce 45 minut. Termín zaslání abstraktů je 15. května 2019. Písemné příspěvky z konference budou postoupeny k procesu peer-review a vybrané příspěvky publikovány v odborném recenzovaném časopise CASALC Review.

Konferenční poplatky

Včasná platba (do 15. května 2019): 650 Kč nebo 25 eur
Pozdní platba (od 16. května 2019 do 31. července 2019): 800 Kč nebo 30 eur

Konferenční poplatek lze uhradit přes Obchodní centrum. Zahrnuje oběd, občerstvení a administrativní výdaje.

Odkaz na Obchodní centrum: https://is.muni.cz/obchod/fakulta/rect/cjv/konference/

Odkaz na registrační formulář: https://is.muni.cz/go/konference-esf-2019

Kontaktní adresa