Anglická gramatika prakticky a svižně

• 15. října 2020 – 14. ledna 2021
  • Centrum jazykového vzdělávání MU, Komenského nám. 2, Brno

Cílem kurzu je srozumitelně a na pozadí češtiny vyložit anglickou gramatiku tak, abych aby studenti porozuměli jejímu systému a zákonitostem. Teoretická část kurzu je doplněna intenzivním procvičováním v konverzaci a při dalších praktických a zábavných aktivitách. Kurz předpokládá vstupní úroveň studentů B1+ a výstupní úroveň B2. Kurz je koncipován jako dvousemestrální, můžete tedy pokračovat i v dalším semestru.

Kurz je určen především těm, kteří potřebují pochopit anglickou gramatiku jako celek. Její nejdůležitější jevy budou probírány na pozadí gramatiky českého jazyka. Budeme se věnovat jak formě, tak funkci všech anglických časů, dále modálním slovesům, hlavním gramatickým kategoriím podstatných jmen, přídavných jmen, zájmen a příslovcí. Podíváme se například také na věty podmínkové, účelové či nepřímou řeč v angličtině. Výuka bude probíhat formou výkladu, po němž bude následovat zejména ústní procvičování. Chcete jednou provždy pochopit, jak se to má s anglickými časy, členy nebo třetí podmínkou? A chcete se je naučit také skutečně používat? Pak je tento kurz určen právě vám. Kurz je otevřen i zaměstnancům MU a zájemcům z řad veřejnosti.

Jazyk výuky
čeština
Termín konání 15. října 2020 – 14. ledna 2021
Rozsah
1 x 90 min. týdně
Časový rozvrh
čtvrtek, 16-17:30
Pro koho je kurz určen studenti MU, zaměstnanci MU, veřejnost
Vyučující
Mgr. Martina Malášková, PhD.
3 200 Kč / 1 semestr
Lze objednat do 9. 10. 2020.

Zakoupit

Máte otázky? Napište nám.

e‑mail: koordinator@cjv.muni.cz

Načítám mapu…