Výukové programy

Gabriel García Márquez

Výukový program spojený s workshopem se zaměřuje na prezentaci literární tvorby kolumbijského autora a nositele Nobelovy ceny za Literaturu.

Putování s Donem Quijotem

Workshop „Don Quijote putuje“ připravují posluchači oboru Učitelství španělského jazyka na Ústavu románských jazyků a literatur FF MU pro studenty středních škol, kteří se v rámci svého studia učí španělsky. Cílem workshopu je seznámit jeho účastníky nejen se španělskou kulturou a historií, ale zejména se životem a dílem velikána španělské literatury Miguela de Cervantes y Saavedry.

První část workshopu představuje krátké teoretické seznámení se s Cervantesovým nejslavnějším dílem, románem Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha. Poté se soutěžící studenti rozdělí do skupin a procházejí stanovišti, kde v určitém časovém limitu plní úkoly týkající se současného Španělska, jeho zeměpisných a historických reálií a také života a literární tvorby Cervantese.

Workshop se poprvé konal v roce 2016 při příležitosti 400. výročí Cervantesova úmrtí, a to na půdě Španělské knihovny v Moravské zemské knihovně.

Mexické dušičky

Projekt určený pro základní školy představuje svátek zemřelých tak, jak jej slaví v Mexiku. Oslava tohoto svátku propojuje křesťanskou a domorodou tradici a její ústřední symbol, lebka zdobená květinami, připomíná koloběh života a smrti. Žáci se tak seznámí s mexickou kulturou, naučí se jednoduchou písničku, vyrábět papírové dekorace, malovat masky, ale také například pár španělských slov.

Projekt se poprvé uskutečnil v listopadu 2018 v Základní škole Pramínek.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info