česky
español
deutsch
français
english
русский
latine
 • Český jazyk pro žadatele o mezinárodní ochranu

  Výukové materiály určené pro vzdělávání azylantů v českém jazyce, které vznikly na CJV MU v roce 2008 v projektu EQUAL, jsou opět aktuální.
  equal
 • Multilingual pages to study Czech

  Mluvtecesky.net website will help you to acquire the basics of Czech, the second most frequently used western Slavic language, as well as medical terminology, all online and all for free. Developed by Masaryk Univeristy Language Centre and partners.
  mluvtecesky
 • Připravte se na zkoušku DELE ze španělštiny s CJV

  Zájemcům o zlepšení španělského jazyka, zejména pak uchazečům o certifikát z mezinárodní zkoušky DELE (úroveň C1) nabízíme intenzivní přípravný kurz. Večerní kurz bude probíhat každý čtvrtek od 1. října do 11. listopadu a je otevřený studentům MU i široké veřejnosti. Přihlašovat se můžete do 28. září v Obchodním centru MU.
  DELE web
 • ARCHIV: Konference o výuce českého jazyka pro cizince

  Centrum jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity pořádalo pro všechny zájemce o češtinu jako cizí jazyk mezinárodní konferenci „Klíč k češtině jako cizímu jazyku“. Konference se uskutečnila ve dnech 9.-10. září 2015 v Brně v rámci mezinárodního projektu CZKey. V blízké době chystáme zveřejnit videozáznamy všech proslovených přednášek a workshopů.
  Tisk
 • Videokolekce přednášek z lednové konference CJV

  Veřejně přístupná kolekce video a audio nahrávek z mezinárodní konference "Language Centres in Higher Education Conference", kterou uspořádalo Centrum jazykového vzdělávání 15.-17. ledna 2015 na Masarykově univerzitě v Brně. Pokud jste v šesti paralelních sekcích nestihli všechny zajímavé prezentace, zde máte jedinečnou šanci si vaše mezery doplnit.
  slideslive2
 • ARCHIV: Mezinárodní jazyková konference 2015

  V termínu od 15. do 17. ledna 2015 uspořádalo Centrum jazykového vzdělávání mimořádně úspěšnou mezinárodní jazykovou konferenci "Language Centres in High Education: Sharing Innovations, Research, Methodology and Best Practices".
  slide archiv konf
 • On-line metodické kurzy

  Na webové stránce www.online.cjv.muni.cz spustil projekt IMPACT on-line metodické kurzy pro učitele odborného cizího jazyka a akademiky vyučující odborné předměty v cizích jazycích: Use of Modern Technologies (ICT) in the Classroom, Besonderheiten des Sprachunterrichts an Hochschulen, How to Teach Academic English, Writing Skills for Academic Purposes.
  learning slide
 • Kvalitní výuka světových jazyků pro celou univerzitu

  CJV MU je jazykové oddělení s celouniverzitní působností. Šest cizích jazyků vyučuje studenty nefilologických oborů na 40 lektorů. Dlouhodobým mottem CJV je zkvalitňování výuky cizích jazyků, na jehož naplnění pracuje celkem 93 zaměstnanců především prostřednictvím realizace grantových projektů a spoluprací s dalšími jazykovými centry.
  slide
 • Deutsch.info – studium němčiny moderně a efektivně

  Projekt unikátního vzdělávacího portálu kombinuje studium německého jazyka online s praktickými informacemi o životě v Německu a Rakousku. Členem řešitelského týmu, složeného z odborníků ze šesti zemí Evropy, je i Centrum jazykového vzdělávání.
  deutsch
 • Projekt IMPACT inovuje jazykové vzdělávání

  Tříletý projekt Centra jazykového vzdělávání brzy dovrší druhý rok své existence. Jeho cílem je zkvalitnění výuky cizích jazyků ve vysokoškolské sféře. Vysokoškolským učitelům z celé republiky nabízí inspirativní semináře zaměřené na standardizaci testování, využití ICT v jazykovém vzdělávání, metodiku výuky oborného jazyka a další témata.
  impact