Věda a výzkum

Pro CJV je výzkum a bádání nedílnou součást jazykového vzdělávání. Kvalita výuky je ukotvena ve výzkumu akademických pracovníků, jejichž odborná činnost tvoří součást jejich profesního růstu.

Jsme aktivní v řadě profesních organizacích

CJV MU je členem mezinárodních profesních organizací i neformálních profesních skupin Wulkow Group a Fiesole Group. Své zástupce máme také v Ediční radě MU, redakční radě recenzovaného časopisu CASALC Review atp.

Členství v organizacích

• CASAJC
    (Česká a slovenská asociace jazykových center)
    Asociace sdružující nejvýznamnější jazyková centra v Česku a na Slovensku. Od roku 2019 byl předsedou výboru zvolen Libor Štěpánek, ředitel CJV MU

• CercleS
    (Sdružení evropských jazykových center)
    Nadnárodní organizace sdružující zhruba 250 jazykových center z více než 20 evropských zemí

• IATEFL
    (International Association of Teachers of English as a Foreign Language)
    Asociace učitelů angličtiny jako cizího jazyka s více než 4 tisíci členy

• EULETA
    (The European Legal English Teachers’ Association)

Asociace učitelů právní angličtiny nejen z Evropy

• ALTE
    (Association of Language Testers in Europe)
    Evropská asociace podporující správné testování a hodnocení jazykových dovedností. Členové zastupují 26 cizích jazyků.
  • Wulkow Group
    Sdružení ředitelů jazykových center

• Fiesole Group
    Skupina univerzit poskytující jazykovou podporu excelentním post-doktorským výzkumníkům

• Ediční rada MU

• CASALC Review
    Odborný recenzovaný časopis orientovaný na jazykové vzdělávání na vysokých školách.