Anglická gramatika prakticky a svižně I

  • 22. září – 15. prosince 2022
  • CJV MU, Komenského nám. 2, Brno

Upozorňujeme, že v případě příznivé epidemiologické situace bude výuka probíhat prezenční formou. Pokud dojde ke zhoršení a vládnímu nařízení online výuky, přechází kurz na online podobu bez možnosti refundace kurzovného.

Cílem kurzu je srozumitelně a na pozadí češtiny vyložit anglickou gramatiku tak, abych aby studenti porozuměli jejímu systému a zákonitostem. Teoretická část kurzu je doplněna intenzivním procvičováním v konverzaci a při dalších praktických a zábavných aktivitách. Kurz předpokládá vstupní úroveň studentů B1+ a výstupní úroveň B2. Kurz je koncipován jako dvousemestrální, můžete tedy pokračovat i v dalším semestru. 

Kurz je určen především těm, kteří potřebují pochopit anglickou gramatiku jako celek. Její nejdůležitější jevy budou probírány na pozadí gramatiky českého jazyka. Budeme se věnovat jak formě, tak funkci všech anglických časů, dále modálním slovesům, hlavním gramatickým kategoriím podstatných jmen, přídavných jmen, zájmen a příslovcí. Podíváme se například také na věty podmínkové, účelové či nepřímou řeč v angličtině. Výuka bude probíhat formou výkladu, po němž bude následovat zejména ústní procvičování. Chcete jednou provždy pochopit, jak se to má s anglickými časy, členy nebo třetí podmínkou? A chcete se je naučit také skutečně používat? Pak je tento kurz určen právě vám. Kurz je otevřen i zaměstnancům MU a zájemcům z řad veřejnosti. 

 

Jazyk výuky
angličtina
Termín konání 22. září – 15. prosince 2022
Rozsah
12 týdnů, 1 x 90 min. týdně
Časový rozvrh
čtvrtek 16:30-18:00
Pro koho je kurz určen studenti MU, zaměstnanci MU, veřejnost
Vyučující
Mgr. Martina Malášková, PhD., malaskom@gmail.com
Cena

Early bird 3600 Kč, Standard 3900 Kč 

 

 
Early bird cena dostupná do 20. 8. 2022.
Do našich kurzů je možné se přihlašovat i po jejich zahájení, dokud není naplněna kapacita.

KOUPIT

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info