Často kladené dotazy

Úspěšně jsem složil/a zkoušku Cambridge English (FCE/CAE). Mohu si na základě certifikátu nechat uznat zkoušku z angličtiny?

Ve většině případů ano, ale záleží na konkrétní fakultě – více zjistíte v sekci Jazykové požadavky na MU. Uznávání certifikátů má na starosti oddělení CJV na vaší fakultě, neváhejte ho v případě potřeby kontaktovat.

Jaký jazykový certifikát lze uznat místo zkoušky z cizího jazyka?

Uznáváme jen certifikáty FCE a CAE, každá fakulta má však trochu jiné požadavky – více zjistíte v sekci Jazykové požadavky na MU. Uznávání certifikátů má na starosti oddělení CJV na vaší fakultě, neváhejte ho v případě potřeby kontaktovat.

Můžu si nechat uznat zkoušku z cizího jazyka, když už jsem ji v minulosti absolvoval/a?

Zkoušku z cizího jazyka je možno uznat na základě úspěšně absolvovaného jazykového předmětu v rámci jiného studia na MU, na jiné fakultě MU či jiné vysoké škole v ČR i zahraničí. Fakulty a obory se však liší v tom, jaké zkoušky (na jaké úrovni SERRJ a s jakým výsledným hodnocením) uznávají. Podívejte se proto na podmínky do studijního katalogu v IS nebo kontaktuje příslušné fakultní oddělení.

Potřebuji certifikát/potvrzení o své jazykové úrovni (např. pro výjezd v rámci programu ERASMUS+). Na koho se mohu obrátit?

Certifikáty vydá na Vaši žádost garant příslušného předmětu, je však nutné mít předmět úspěšně dokončen.

Je možné se přihlásit do kurzů na úrovni B2 bez absolvování kurzů na úrovni B1?

Ano, je však dobré si předtím ověřit svou jazykovou úroveň. Otestovat se můžete např. zde.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Kontaktujte nás.

e‑mail:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info