Zkouška z češtiny pro trvalý pobyt

Chcete získat trvalý pobyt v České republice, protože se tu chcete usadit na delší dobu? K udělení trvalého pobytu budete potřebovat absolvovat zkoušku z českého jazyka.

Absolvujte zkoušku v CJV MU v Brně

Centrum jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity (CJV MU) v Brně je jedním z míst, kde je možné zkoušku z českého jazyka pro trvalý pobyt absolvovat.

Místo zkoušky Brno, Komenského náměstí 2
Úroveň zkoušky A2
Účel zkoušky Zkouška k získání trvalého pobytu v ČR
Termín zkoušky Od ledna 2024 je platný nový systém přihlašování. Zájemci si vybírají místo konání zkoušky, termín je přidělován automaticky.

Přihlásit se na zkoušku

Možnost výběru místa konání zkoušky, detailní informace a pokyny, včetně vzorové zkoušky, najdete na www.cestina-pro-cizince.cz.

Přihlášení na zkoušku A2

Potřebujete vědět

O zkoušce

Jak postupovat, když chci absolvovat zkoušku?

1. Zjistěte si informace o zkoušce

Jak zkouška vypadá?
Zkouška se skládá z písemné a ústní části. Písemná část prověří vaše dovednosti ve čtení, psaní a poslechu. Ústní část prověří vaše dovednosti odpovídat na otázky a reagovat na situace.

Jak zkouška probíhá? Jaká jsou její pravidla? Jak se hodnotí?
Všechny potřebné informace o průběhu a hodnocení zkoušky získáte na stránce Informace o zkoušce – Jazyková zkouška A2 na oficiálním webu ke zkoušce z češtiny.

Zjistit více o zkoušce

2. Připravte se na zkoušku

Jak se na zkoušku připravit?

• Prostudujte si dostupné materiály, doporučení a další zdroje na stránce Příprava na zkoušku – jazyková zkouška A2 na oficiálním webu ke zkoušce z češtiny. Najdete zde brožury ke zkoušce, ukázkový test, odkazy na videa i užitečné skupiny na sociálních sítích.

Zjistit více o přípravě

3. Přihlaste se na zkoušku

Jak probíhá přihlášení na zkoušku?

1. Na zkoušku se přihlásíte vyplněním on-line přihlášky na oficiálním webu ke zkoušce z češtiny. Jiný způsob přihlášení není možný. V registračním formuláři si zvolíte školu, na které chcete zkoušku absolvovat (např. Brno, MU CJV)

2. Termín zkoušky se přiděluje automaticky. Následně budete vyzváni k tomu, abyste se osobně dostavili s platným cestovním dokladem (pasem) k podepsání závazné přihlášky. Podrobnosti vám budou zaslány e-mailem po přidělení termínu zkoušky.

• Cena za zkoušku je od 1. 1. 2024 3 200 Kč. Platba je možná v hotovosti nebo online.

Přihlášení na zkoušku

Detailní informace a pokyny najdete na oficiálním webu ke zkoušce z češtiny.

4. Absolvujte zkoušku

Výsledky zkoušky zveřejníme na této stránce nejpozději do 9 dnů ode dne konání zkoušky.

Zobrazit výsledky

Další informace

Detailní informace a pokyny, včetně vzorové zkoušky, najdete na www.cestina-pro-cizince.cz.

Adresa a kontakt

Místo konání zkoušky

Centrum jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity
Komenského náměstí 2
602 00 Brno

Jak se k nám dostat?

Adresa: Komenského nám. 2, 602 00 Brno
Zastávky MHD: Komenského náměstí (linka 4), Česká (linky 3, 4, 5, 6, 9, 10, 11, 12)
Vlak: zastávka Brno hl.n., následně MHD (6 minut)
Autobus: Brno, AN u hotelu Grand nebo Zvonařka, následně MHD

Centrum jazykového vzdělávání MU
e-mail: trvalypobyt@cjv.muni.cz

Načítám mapu…

Přihlásit se na zkoušku

Výběr místa konání zkoušky, detailní informace a pokyny, včetně vzorové zkoušky, najdete na www.cestina-pro-cizince.cz.

Přihlášení na zkoušku A2

Doporučené kurzy CJV

Vyberte si z nabídky našich kurzů českého jazyka, které vám mohou pomoci v přípravě na zkoušku.

Výsledky zkoušek