Francouzština pro soudní překladatele a tlumočníky

  • 15. ledna – 7. června 2024
  • Centrum jazykového vzdělávání MU, Komenského náměstí 2, Brno

Obsahová náplň navazuje na Právní minimum pro překladatele a tlumočníky. Jeho účastníci budou seznámeni s rozdíly mezi českou a francouzskou realitou v jednotlivých oblastech práva včetně příslušných procesních postupů. Cílem je pochopení rozdílů mezi českým a francouzským systémem, které je pro překladatele právních textů nezbytné. Důraz bude kladen na zvládnutí odborné terminologie a jejího správného použití v kontextu. Účastníci budou mít k dispozici aktuální autentické právní texty a praktická cvičení zaměřená na překlad jak do češtiny, tak do francouzštiny.

Kurz je určen pro zájemce o jmenování soudním překladatelem a tlumočníkem, ale je vhodný i pro všechny ostatní zájemce o překladatelskou a tlumočnickou činnost v oboru práva, pokud se s touto tematikou setkávají, nebo se na ni budou chtít v budoucnu zaměřit, i v jiných kontextech (v rámci svých profesí v advokacii, v zahraničních společnostech či evropských institucích).

Výuka probíhá prezenční formou.

DATA KURZU:
​15.–19. 1. 2024
3.–7. 6. 2024​

LEKTORKY:
Klára Mortier, absolventka bakalářského studia obecného práva (Université Paris Panthéon-Assas) a magisterského studia financí, účetnictví a řízení podniku (Université Jean Moulin Lyon), vyučující na École supérieure de comerce de Compiègne a soudní tlumočnice (od 2001), lektorka letních intenzivních kurzů pro pracovníky v justici a soudní překladatele a tlumočníky v Kroměříži (od 2015)

Mgr. Daniela Veškrnová, odborná lektorka pro právnickou a ekonomickou francouzštinu (PrF, ESF MU) a soudní tlumočnice (od 2007), lektorka v magisterském studiu překladatelství a tlumočnictví na FF MU

Členové Komory soudních tlumočníků a soudních překladatelů České republiky, z.s. (KST ČR) mají nárok na slevu 5 % z ceny kurzu. Pro odkaz na nákup se slevou prosím kontaktujte koordinator@cjv.muni.cz. 

Jazyk výuky
čeština
Termín konání 15. ledna – 7. června 2024
Rozsah
2 intenzivní týdny, 80 vyučovacích hodin
Časový rozvrh
Po–Pá 9–16.30
Pro koho je kurz určen studenti MU, zaměstnanci MU, veřejnost
Vyučující
Klára Mortier, Daniela Veškrnová

14 800 Kč (minimum 9 účastníků)
Součástí kurzovného je závěrečný certifikovaný test. Cena opakovaného pokusu o složení testu je 1500 Kč.

Zakoupit

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info