Březnová návštěva z Litvy na pracovišti CJV při LF

31. 3. 2014

Ve dnech 17.-21. března 2014 navštívily na základě pozvání Kateřiny Pořízkové jazykové pracoviště CJV na Lékařské fakultě MU lektorky Sigita Morkevicienea Loreta Alešiūnaitė z litevské lékařské fakulty LSMU v Kaunasu (Lithuanian University of Health Sciences, Department of Languages and Education at the Faculty of Medicine).

Kromě náslechů a vzájemných školení mezi učiteli lékařské terminologie proběhla také řada neformálních setkání, při kterých se diskutovalo nad ožehavými tématy výuky latinsko-řecké lékařské terminologie a češtiny, resp. litevštiny u zahraničních studentů v anglickém programu.

Cílem této mobility, zaštítěné v rámci programu Erasmus, bylo podělit se  o zkušenosti s inovativními přístupy, včetně možností využití IT-technologií (vizualizace, práce s autentickými lékařskými dokumenty, videokonference), a detailněji se zabývat problematikou jazykové výuky v multikulturním prostředí. A priori těmto oblastem by se obě pracoviště chtěla věnovat i nadále v rámci svých budoucích společných aktivit.

Více informací na: