Úspěch zahraničních studentů LF MU v soutěži češtiny pro cizince

25. 4. 2014

Dne 14. dubna 2014 se v sídle Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Praze konal 2. ročník mezinárodní soutěže „Prezentace odborných a tematických prací zahraničních studentů v českém jazyce“.

Soutěže se zúčastnilo celkem 22 studentů z jedenácti zemí světa (Rusko, Ukrajina, Kazachstán, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Moldavsko, Gruzie, Rakousko, Velká Británie, Malta, Vietnam). Jednalo se o studenty Univerzity Karlovy, Masarykovy univerzity, Univerzity obrany, Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, Univerzity Palackého v Olomouci a Uzhorod National University.

Lékařskou fakultu MU reprezentovali  Michael Janula a Michael Howells,  studenti 3. a  4. ročníku všeobecného lékařství, které na soutěž připravovala PhDr. Ivana Rešková, Ph.D. z oddělení Centra jazykového vzdělávání při Lékařské fakultě.

Michael Janula z Malty získal v sekci odborných prezentací  vynikající 2. místo s příspěvkem Cystická fibróza. Michael Howells z Velké Británie, který kromě studia medicíny hraje extraligu v ragby za Dragon Brno, obsadil 3. místo v sekci tematických prezentací s příspěvkem Ragby v České republice.  Výkon obou zahraničních mediků byl velmi kladně hodnocen i odbornou porotou.

Je nutné zdůraznit, že LF MU byla jedinou z výše uvedených institucí, která získala přední místa v obou sekcích.

Atmosféru soutěže mohou zájemci prožít na veřejné prezentaci, která se uskuteční 21. května v 15.30 v Univerzitním kampusu v pavilonu A11, učebna 234.