Štafetové čtení online - Setkání s Donem Quijotem

• 22. dubna 2022
  • Online

Již potřetí si připomeneme jeden z celosvětových svátků, který připadá na 23. duben. Jedná se o Mezinárodním den knih, jelikož na něj připadají výročí spojená se hned se dvěma velikány a klasiky světové literatury: jedním je William Shakespeare a druhým Miguel de Cervantes Saavedra. U nás se tento svátek příliš nepřipomínal, nicméně na MU je tomu od roku 2020 jinak. Tehdy, v pohnuté době poznamenané prvními zkušenostmi s novodobou pandemií spojenou s onemocněním Covid 19, celá naše společnost zažila první lockdown. V tehdejší atmosféře poznamenané novou skutečností, která zásadně ovlivnila chod společnosti, se uskutečnilo první štafetové čtení ze Cervantesova románu Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha, kterého se kromě studentů a vyučujících z MU zúčastnilo přes 120 účastníků z různých středních škol a vzdělávacích institucí z celé ČR. Čtení zaznamenalo velký ohlas nejen mezi účastníky, ale i mezi veřejností.

Následujícího roku se proto akce zopakovala a opět měla velký úspěch. Právě při této příležitosti na podnět účastníků padlo rozhodnutí, učinit z této akce pevnou součást univerzitního programu, který MU nabízí veřejnosti a do něhož se mohou zapojit všechny vzdělávací či osvětové instituce u nás, které o aktivní účast projeví zájem.

CJV zve letos již potřetí všechny zájemce aby se připojili k projektu, jenž si klade za cíl společně strávit příjemné odpoledne s Cervantesovými hrdiny, kdy si během online čtení v reálném čase předáváme virtuální štafetu a společně tak sledujeme dobrodružství zachycená v Cervantesově nejslavnějším díle. Jelikož v tomto roce 23. duben připadá na sobotu, sejdeme se ke společnému čtení již v pátek 22. dubna.

Na základě přihlášky obdržíte informace, jak se můžete do projektu konkrétně zapojit, včetně dalších podrobností ohledně organizace.

Těšíme se na společné čtení.

Youtube stream čtení

Štafetové čtení 2021 Štafetové čtení 2020