Taste of Swahili Culture

  • 8. prosince 2021
    17:30 – 18:30
  • platforma Zoom

V Africe lze nalézt přes 2 000 různých jazyků a dialektů. Přijďte se něco dozvědět o jednom z nich, a to svahilštině. Připojte se na online večer a naučte se tak něco nového o africkém kontinentu!

Rodilá mluvčí Corona Cermak vám představí jazyk Kiswahili a svahilskou kulturu. Zjistíte, kde a kdy svahilština vznikla a jak formuje naši budoucnost. Tento týden OSN ohlásila nový "World Kiswahili Day", který se bude slavit 7. července. Svahilština je tak jediným africkým jazykem, který má vlastní "světový den".
Pobavíme se také o jídle, kultuře, filmu, hudbě, turismu, literatuře (příjemci Nobelovy ceny za rok 2021 Abdulrazak Gurnah ze Zanzibaru), zemích a univerzitách, které používají či učí svahilštinu. 

8. prosince, 17:30-18:30
Taste of Swahili Culture bude probíhat na platformě Zoom. Pro získání odkazu nám prosím níže zašlete vaši e-mailovou adresu. 

Přednáška probíhá v anglickém jazyce.

Po společném úvodu možná zjistíte, že vás svahilština zajímá natolik, že se ji budete chtít naučit! S lektorkou Coronou Cermak pak právě pro vás otevíráme svahilštinu pro začátečníky, a to od února 2022.

Varování

Formulář je momentálně uzavřený

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info