Týden CJV 2023

Týden CJV 2023 je určen ke sdílení zkušeností a šíření informací užitečných pro učitele cizích jazyků na vysokých školách. Letos v jeho programu opět najdete především prezentace a workshopy připravené učiteli jednotlivých oddělení CJV MU na téma internacionalizace ve výuce, soft skills a ověřování jazykových dovedností v návaznosti na SERR pro jazyky.

Kontaktní osoba

Alena Hradilová, alena.hradilova@cjv.muni.cz

Přihlašovací formulář


 

Zvolte den a podívejte se na program

Pondělí 23. ledna

9:00–10:30 Zahájení

učebna 200

10:30–11:00  Přestávka

11:00–12:00

Učebna 200
Learning to Tackle Imposter Syndrome and English-Language Speaking Skills in Academic Presentations and Public Speaking

Přednášející: Abigail Mokra

Téma: Learning to Tackle Imposter Syndrome and English-Language Speaking Skills in Academic Presentations and Public Speaking
Forma příspěvku: Workshop
Doba trvání: 60 minut


Anotace

Presentation skills are life skills; but for many students, they’re the stuff of nightmares, and therein lies our challenge. In this workshop, we’ll unpack the psychological processes that can exacerbate the challenges of public speaking and discuss strategies and best practices for acknowledging and mitigating them as instructors. We’ll examine approaches to presentations from other students, instructors, TED series speakers, and more, while we review the stages of building academic presentations and discuss their transferability to tasks and situations beyond university. Instructors will walk away armed with the skills to impart stress management techniques, critical thinking skills, and a clear idea of what makes a presentation engaging, effective, and memorable.

Učebna s116
Jak hodnotit čtení - kdo, co, jak?

Přednášející: Tým FF

Téma: Hodnocení na základě CEFR
Forma příspěvku: Sdílení
Doba trvání: 60 minut


Anotace

Tým angličtinářů na FF aktuálně řeší možnou úpravu v hodnocení dovednosti čtení a rád by přizval i kolegy z jiných oddělení k diskuzi o tom, jaké texty se pro ověřování dovedností studentů různých oborů hodí, zda je možné, aby si text volili sami studenti, jak čtení propojit s dalšími dovednostmi a kterými, a jak vše propojit s CEFR a task-based / scenario-based přístupem..

11:00–⁠14:30

Učebna 213
Komunikace se studenty v náročných situacích (pro administrativní pracovníky)

Přednášející: Michal Diviš

Forma příspěvku: Workshop
Doba trvání: 180 minut


Anotace

Workshop bude rozdělen do dvou hlavních částí. V první budou účastníci moci potrénovat základní komunikační dovednosti, ověřit si vlastní komunikační styly a naučit se základy aktivního naslouchání. Druhá část bude zaměřena na emoční složku komunikace. Účastníci kurzu se dozvědí, jak emoce ovlivňují jejich vlastní komunikaci a jak s nimi pracovat k dosažení žádoucího efektu a stanoveného cíle.

12:10–12:55

Učebna 200
LSP vs. specific discipline. Can they be constructively aligned?

Přednášející: Veronika Dvořáčková

Téma: Course design/Teaching methods
Forma příspěvku: Prezentace s řízenou diskuzí
Doba trvání: 45 minut


Anotace

Although LSP teachers are rightly advised to tread the thin line between the foreign language and specific content with outmost care, I will try to argue in my presentation there are courses on the medical curriculum which show a degree of overlap with some aspects of the teaching methodology and indeed some of the learning outcomes of the English for Medicine (EM) course, as designed and taught at the CJV LF department. Using the example of the currently built bioethical module of our EM course, I will try to specify the areas of the common interest in more detail and discuss the implications for the module´s content and teaching methodology.
Učebna 300
SIG Mediace a hodnocení jazyka

Přednášející: Eva Složilová

Téma: Special Interest Group meeting
Forma příspěvku: Sdílení
Doba trvání: 45 minut


Anotace

Toto setkání je určeno zájemcům napříč všemi odděleními a cizími jazyky vyučovanými na CJV, které oslovily nově vyvinuté deskriptory CEFR Companion Volume (2020) pro mediaci, kteří je na svých odděleních plánují integrovat do výuky (nebo tak již učinili) a kteří v souladu s nimi chtějí také adekvátně hodnotit (nebo to už dělají). Setkání bude zaměřeno na sdílení dosavadních zkušeností účastníků s mediací při nejrůznějších formách hodnocení jazyka, stejně tak jako na očekávání a výzvy, která mohou mediaci v hodnocení doprovázet. Výstupy setkání budou využity při plánovaném otevření nové zájmové skupiny Mediace a hodnocení jazyka před začátkem jarního semestru 2023.

13:00–14:00  Oběd

14:00–16:00 

Učebna 200
Special Interest Groups: CJV priorities and strategic planning at CJV units

CJV units' meetings
Forma příspěvku: Plenary session
Doba trvání: 120 minut


Anotace

Come and find your niche! The aim of the session is to map special interests of CJV teachers, introduce existing working groups, and establish new ones, based on CJV priorities, strategic plans of CJV units, and individual interests and needs.

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info