Anglická gramatika prakticky a svižně II

  • 11. března – 27. května 2021
  • CJV MU, Komenského nám. 2, Brno

V závislosti na aktuálních vládních opatřeních bude výuka buď probíhat on-line (ZOOM), nebo kontaktně na budově K2 MU, případně jako kombinace obou.  

Cílem kurzu je srozumitelně a na pozadí češtiny vyložit anglickou gramatiku tak, abych aby studenti porozuměli jejímu systému a zákonitostem. Teoretická část kurzu je doplněna intenzivním procvičováním v konverzaci a při dalších praktických a zábavných aktivitách. Kurz předpokládá vstupní úroveň studentů B1+ a výstupní úroveň B2. Kurz je koncipován jako dvousemestrální, můžete tedy pokračovat i v dalším semestru. 

Kurz je určen především těm, kteří potřebují pochopit anglickou gramatiku jako celek. Její nejdůležitější jevy budou probírány na pozadí gramatiky českého jazyka. Budeme se věnovat jak formě, tak funkci všech anglických časů, dále modálním slovesům, hlavním gramatickým kategoriím podstatných jmen, přídavných jmen, zájmen a příslovcí. Podíváme se například také na věty podmínkové, účelové či nepřímou řeč v angličtině. Výuka bude probíhat formou výkladu, po němž bude následovat zejména ústní procvičování. Chcete jednou provždy pochopit, jak se to má s anglickými časy, členy nebo třetí podmínkou? A chcete se je naučit také skutečně používat? Pak je tento kurz určen právě vám. Kurz je otevřen i zaměstnancům MU a zájemcům z řad veřejnosti. 

Kurz navazuje na Anglickou gramatiku prakticky a svižně I (podzim 2020). 

Jazyk výuky
čeština
Termín konání 11. března – 27. května 2021
Rozsah
12 týdnů, 1 x 90 min. týdně
Časový rozvrh
čtvrtek 16:00-17:30 
Pro koho je kurz určen studenti MU, zaměstnanci MU, veřejnost
Vyučující
Mgr. Martina Malášková, PhD., malaskom@gmail.com  
Cena
3 200 Kč
Lze objednat do 8. 3. 2021.

Zakoupit

Načítám mapu…

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info