CJV již potřetí získalo jazykovou cenu Evropské komise za inovace ve výuce

Inovativní projekt "Explore the Universe / Explora el Universo" propojuje jazykové kurzy na MU s výukovými programy na SŠ a ZŠ i s Moravským zemským muzeem. Jeho iniciátorkou je dr. Athena Alchazidu, která spolu s ředitelem CJV Liborem Štěpánkem převzala ocenění v pražském Kaiserštejnském paláci. O Evropskou jazykovou cenu Label 2022 vyhlašovanou Evropskou komisí letos usilovalo 33 projektů ve dvou kategoriích. 

19. 10. 2022

Projekt byl jedním ze 6 oceněných ve své kategorii a jediným zástupcem Jihomoravského kraje. Zaměřuje se na alternativní formy jazykového vzdělávání a zapojuje zahraniční i české studenty MU, interkulturní výchovu, projektovou výuku, rozvoj soft skills a v neposlední řadě zatraktivňuje vyučování jazyků na základních a středních školách. Připravené výukové programy daly prostor také pro spolupráci s významnou regionální, kulturní a osvětovou institucí, Moravským zemským muzeem. "Explore the Universe / Explora el Universo" učí studenty, jak připravit kvalitní workshopy pro žáky ZŠ a SŠ a kreativní formou tak rozvíjí i jejich odborné jazykové dovednosti. 

Evropskou jazykovou cenu Label v minulých letech CJV MU obdrželo také za projekt Language Teacher Assistant (2019), přes který se zahraniční studenti zapojují do výuky jazyků v pozici asistentů lektorů. Tato vzájemná "výpomoc" nadále probíhá a například v aktuálním podzimním semestru 2022 se asistenty stalo 48 přijíždějících studentů a studentek. V roce 2017 byl MŠMT oceněn projekt CJV a PhDr. Ivany Reškové, Ph.D. "CZKey - Online Platform for Learning Medical Czech". 

Evropská jazyková cena Label (EJCL) je od roku 2002 udílena národním i mezinárodním projektům, které kreativním způsobem přispívají ke zvyšování kvality jazykového vzdělávání, motivaci studentů a k co nejlepšímu využití zdrojů k rozšíření nabídky jazyků.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info