CJV reprezentovalo Masarykovu univerzitu na mezinárodní jazykové konferenci CercleS v Portu

Centrum jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity se v polovině září zúčastnilo 17. ročníku mezinárodní konference CercleS, která nesla název "The Future of Language Education in an Increasingly Digital World: Embracing Change". Toto setkání probíhalo pod hlavičkou Evropské konferedace jazykových center na vysokých školách (CercleS) a hostila jej v portugalském Portu místní asociace jazykových center ReCLEs. Konferenci CercleS v roce 2020 organizovalo CJV MU v hybridním formátu. Ředitel CJV Libor Štěpánek také dlouhodobě působí ve vědecké komisi CercleS.

5. 10. 2022

Devět lektorů a lektorek CJV letos přispělo v rámci konference vybranými prezentacemi a workshopy. Vyučující tak s kolegy a kolegyněmi ze zahraničních univerzit sdíleli zkušenosti v těchto oblastech:

• « Being plurilingual is a gift we make to ourselves. » : amener les étudiants à valoriser et développer leurs compétences plurilingues et pluriculturelles (Kateřina Sedláčková)
  • Opportunities to enlarge LC´s portfolios of activities: A Fiesole Group Teaching Practice Week (Laurie Jane Anderson, David Bowskill, Nicola Hargreaves, Dawn Nichols, Libor Štěpánek)
  • Student designed online international conference: The potential of experiential learning in online classes for students of law (Alena Hradilová)
  • Who is the manager here: (Self-) assessment of students' abilities to manage their learning (Martina Šindelářová Skupeňová)
  • Necessity Knows no Law: Action Research into Online Testing of Legal English (Barbora Chovancová)
  • Intercultural aspects of the ICTenhanced academic classes: A case study of CUDIMHA Master Programme (Giuliana Fiorentino, Libor Štěpánek)
  • Corpus-based Approaches to Teaching Medical Terminology (Kateřina Pořízková)
  • Developing students´ autonomy through task-based learning (Dita Hochmanová)
  • “Get in touch with your foreign classmates”: international collaboration within legal English classes (Štěpánka Bilová)
  • Homogenity as Utopia? The challenges of a neurolinguistic research focusing on plurilingual/multilingual speakers (Linda Doleží)