Lektorka češtiny pro cizince vypomáhá mezi výukou v nemocnici

Na lékařské fakultě vyučuje cizince česky lektorka CJV Klára Staníková. Kromě jazykového vzdělání má ale také vystudovanou střední zdravotnickou školu. Podle svých slov byla ve stresu, ale chtěla udělat něco pro druhé.

10. 12. 2020

Klára Staníková při službě. Foto: Archiv Kláry Staníkové.

" „Pořád mám kamarádky ze školy, které jsou ve zdravotnictví, a tak jsem od nich věděla, jaká je situace. Vzhledem k tomu, že mívám přes den čas, jsem mladá, aktivní, cítím se fit, nemám děti, o něž bych se musela starat, tak jsem si řekla, že využiji svoje vzdělání a udělám něco pro společnost a vlastně i pro sebe,“ popsala Právu Staníková.

Už na začátku října se proto rozhodla přihlásit jako dobrovolník a po nezbytných formálních procedurách nastoupila na neurochirurgii."

Celý článek: Přes den pomáhá v nemocnici, večer učí na univerzitě