Lektorky CJV vytvořily publikaci o profesní angličtině pro pedagogy

"Publikace, která na trhu dosud chyběla." - Tak je prezentována nová kniha tří lektorek CJV Veroniky Dvořáčkové, Dity Hochmanové a Dity Trčkové. Společně sepsaly "Anglickou terminologii pro učitele", která má pomoci pedagogům, pedagožkám i studentům*kám pedagogických oborů s touto problematikou.

16. 6. 2021

Autorky knihy s výtiskem. Zleva: Dita Trčková, Dita Hochmanová, Veronika Dvořáčková.

Praktický průvodce je dostupný přes nakladatelství Grada na tomto odkaze a obsahuje i cvičení a slovníček pojmů. Autorky, které jako lektorky vyučují na odděleních CJV lékařské a pedagogické fakulty, se v knize věnují několika oblastem, a to:

• vybraným tématům pedagogiky,
  • problematice vzdělávání žáků se speciálními potřebami
  • a profesnímu rozvoji pedagogů.

Samy ji pak doporučují všem zájemcům a zájemkyním o odborný a profesní anglický jazyk napříč obory:

„Chtěly jsme napsat publikaci, která by na pozadí českého přehledového textu zpřístupnila praktikujícím učitelům základní pedagogickou odbornou slovní zásobu v angličtině. Hlavní text knihy prezentuje terminologii a klíčová ustálená spojení, se kterými čtenář může dále pracovat v jazykově zaměřených cvičeních, a setká se s nimi i na konci knihy, kde jsou mu představena ve strukturovaném kolokačním anglicko-českém slovníčku. Věříme, že se naše publikace stane praktickým pomocníkem učitelů při každodenní praxi i v průběhu jejich celoživotního vzdělávání.

- Veronika Dvořáčková, Dita Hochmanová, Dita Trčková