Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách

Centrum jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity si vás doluje pozvat na druhý ročník konference Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách, která proběhne 9. 9. 2022 v Brně. Cílem konference je propojit odborníky z řad vyučujících cizích jazyků pro specifické účely v oblasti ekonomických věd v univerzitním prostředí České republiky a sousedních zemí za účelem sdílení profesních znalostí, zkušeností a diskuze o současných trendech v této oblasti. Konference nabídne platformu pro odbornou debatu týkající se specifik výuky cizího jazyka v daném prostředí, metod, které formují moderní třídu, nebo tvorby materiálů a nástrojů hodnotících jazykové dovednosti.

Témata

• metodologie a trendy v oblasti výuky (blended learning, hybridní formy výuky, online nástroje aj.)
  • vývoj a tvorba nových forem kurzů a výukových materiálů (profesně a akademicky orientované kurzy aj.)
  • trendy v přístupech k hodnocení a testování (standardizované testování, portfoliové hodnocení, formativní vs sumativní hodnocení, task-based hodnocení, mediace v hodnocení aj.)
  • internacionalizace ve výuce
  • měnící se potřeby studentské populace

Typy příspěvků

• prezentace (20 minut + 10 minut diskuse)
  • workshop (45 minut)
  • poster (velikost A2-A0)

Abstrakt v jazyce příspěvku v rozsahu 200 až 300 slov je součástí přihlašovacího formuláře.

Přihlašovací formulář

Účastníci konference mohou zaslat své příspěvky k publikování do odborného recenzovaného časopisu CASALC REVIEW.

Jednací jazyky

čeština, slovenština, angličtina, němčina

Důležité termíny

Registrace účastníků s příspěvkem 30. 6. 2022
Vyrozumění o přijetí příspěvku 15. 7. 2022
Registrace ostatních účastníků 31. 8. 2022

Konferenční poplatky

Poplatek zahrnuje oběd, občerstvení a administrativní výdaje.

Včasná platba (do 15. 6. 2022):
800 Kč nebo 30
Pozdní platba (do 31. 8. 2022):
1000 Kč nebo 40

Objednat (Kč) Objednat (€)

Podrobný program

TBA

Konference "Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách" je druhým ročníkem odborného setkání vyučujících cizího jazyka pro specifické účely. Program prvního ročníku konference z roku 2019 je dostupný ZDE.

Kontaktní adresa

Oddělení CJV MU na ESF