Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách

• 9. září 2022
  • Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity
    Lipová 41a, Brno, Česká republika

Centrum jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity si vás doluje pozvat na druhý ročník konference Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách, která proběhne 9. 9. 2022 v Brně. Cílem konference je propojit odborníky z řad vyučujících cizích jazyků pro specifické účely v oblasti ekonomických věd v univerzitním prostředí České republiky a sousedních zemí za účelem sdílení profesních znalostí, zkušeností a diskuze o současných trendech v této oblasti. Konference nabídne platformu pro odbornou debatu týkající se specifik výuky cizího jazyka v daném prostředí, metod, které formují moderní třídu, nebo tvorby materiálů a nástrojů hodnotících jazykové dovednosti.

Témata

• metodologie a trendy v oblasti výuky (blended learning, hybridní formy výuky, online nástroje aj.)
  • vývoj a tvorba nových forem kurzů a výukových materiálů (profesně a akademicky orientované kurzy aj.)
  • trendy v přístupech k hodnocení a testování (standardizované testování, portfoliové hodnocení, formativní vs sumativní hodnocení, task-based hodnocení, mediace v hodnocení aj.)
  • internacionalizace ve výuce
  • měnící se potřeby studentské populace

Typy příspěvků

• prezentace (20 minut + 10 minut diskuse)
  • workshop (45 minut)
  • poster (velikost A2-A0)

Abstrakt v jazyce příspěvku v rozsahu 200 až 300 slov je součástí přihlašovacího formuláře.

Přihlašovací formulář

Účastníci konference mohou zaslat své příspěvky k publikování do odborného recenzovaného časopisu CASALC REVIEW.

Jednací jazyky

čeština, slovenština, angličtina, němčina

Důležité termíny

Registrace účastníků s příspěvkem 30. 6. 2022
Vyrozumění o přijetí příspěvku 15. 7. 2022
Registrace ostatních účastníků 31. 8. 2022

Konferenční poplatky

Poplatek zahrnuje oběd, občerstvení a administrativní výdaje.

Včasná platba (do 15. 6. 2022):
800 Kč nebo 30
Pozdní platba (do 31. 8. 2022):
1000 Kč nebo 40

Objednat (Kč) Objednat (€)

Podrobný program

Program ke stažení (pdf)

Book of Abstracts

Download (pdf)

Konference "Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách" je druhým ročníkem odborného setkání vyučujících cizího jazyka pro specifické účely. Program prvního ročníku konference z roku 2019 je dostupný ZDE.

Kontaktní adresa

Oddělení CJV MU na ESF