Centrum
jazykového vzdělávání MU

Academic English - Akademická angličtina

Právě vyšlo druhé, aktualizované vydání knihy Akademická angličtina, které připravil autorský kolektiv Centra jazykového vzdělávání MU: Libor Štěpánek, Janice de Haaff, Alena Hradilová, Colin Kimbrell, David Schüller. Česko-anglická publikace je určena studentům, pedagogům i vědcům, aby je provedla úskalími anglického jazyka v akademickém prostředí a nabídla jim návod k efektivnímu řešení jazykově i kulturně specifických situací.

Soutěž o nejlepší studentskou úvahu

Vyhlašujeme soutěž o nejlepší studentskou úvahu na téma Role univerzity v postfaktické době.  Je určena studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol, respektive pro studenty středních škol starší 17 let. Své úvahy mohou posílat do 28. 2. 2019. Výherci získají účast na letní jazykové škole dle vlastního výběru zdarma.

Informace o soutěži najdete ZDE (.pdf).

Mezinárodní konference Čeština a slovenština jako cizí jazyky na lékařských fakultách

Centrum jazykového vzdělávání MU pořádá konferenci Čeština a slovenština jako cizí jazyky na lékařských fakultách, která umožní setkání pedagogů a odborníků zabývajících se lékařskou češtinou a slovenštinou. Jejím cílem je umožnit diskusi o současném stavu obou jazyků pro specifické účely v lékařských i nelékařských oborech, sdílení zkušeností jednotlivých pracovišť a prezentace učebních materiálů.

Letní školy a intenzivní kurzy 2019

Na léto 2019 pro vás CJV MU připravuje řadu letních škol a intenzivních kurzů, které vám pomůžou rozvinout znalosti angličtiny a získat další akademické dovednosti v angličtině.

• Letní škola komunikace v angličtině

• Letní škola angličtiny pro studium na vysoké škole

• Intenzívní týden studijních dovedností v angličtině

PROJEKT MUNI 4.0

Centrum jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity nabízí akademickým pracovníkům v oblasti pedagogicko-jazykových dovedností nejrůznější formy podpory:

Language Teacher Assistant

Podívejte se na nové video zachycující dojmy a zkušenosti zahraničních studentů MU, kteří v minulém semestru absolvovali kurz CJV „LAP and LSP teacher assistant“. Více informací o náplni programu naleznete na Facebooku CJV MU.

Logo IMPACT Logo deutsch.info Logo mluvtecesky.net