Centrum
jazykového vzdělávání MU

Častý feedback i osobní kontakt. Co oceňuje na výuce angličtiny na právech učitel gymnázia?

Lektoři angličtiny na PrF MU měli v týdnu od 8. do 12. dubna ve výuce návštěvu. Miroslav Ježek, učitel anglického jazyka na gymnáziu v Třebíči, využil možnosti absolvovat náslechy v jazykových hodinách na univerzitě. Zapojil se do projektu MŠMT Šablony pro SŠ, jehož smyslem je propojovat středoškolské a vysokoškolské úrovně vzdělávání. S jakými zkušenostmi a dojmy odchází?

Teaching Practice Week pro postdoktorské studenty

CJV MU pořádá v týdnu od 8. do 12. dubna 2019 Teaching Practice Week (TPW) pro vynikající postdoktorské studenty z celé Evropy. Sedm studentů zapojených do Max Weber programu se bude moct pod odborným vedením zlepšovat v prezentaci svého výzkumu nebo témat s ním spojených.

Konference Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách

Oddělení Centra jazykového vzdělávání na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity srdečně zve učitele jazyků specializujících se na výuku odborného ekonomického jazyka anglického, německého, francouzského, španělského a ruského v univerzitním prostředí na konferenci Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách.

Soutěž o nejlepší studentskou úvahu

Výsledky soutěže o nejlepší studentskou úvahu na téma Role univerzity v postfaktické době: 1. Klára Dědková (Gymnázium Svitavy), 2. Marie Vojtová (Gymnázium Tišnov), 3. Jakub Hajšman (Gymnázium Rokycany), 4. Matěj Piller (Gymnázium B. Hrabala v Nymburce), 5. Kristýna Hromádková (SŠ hotelová a služeb v Kroměříži). Studenti na 1.-3. místě získávají účast na letní škole angličtiny zdarma, cenou za 4.-5. místo je kniha Akademická angličtina. Výhercům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast a podnětné texty!

Informace o soutěži najdete ZDE (pdf)

Logo IMPACT Logo deutsch.info Logo mluvtecesky.net