Centrum
jazykového vzdělávání MU

S Lindou Doleží o jazykovém koučování na ČRo Plus

V čem spočívá jazykové koučování? Jaké jsou výhody a limity této vyučovací metody? V rozhovoru pro Český rozhlas Plus o tom vyprávěla Linda Doleží. Linda je lektorkou CJV MU s bohatou praktickou i akademickou zkušeností s výukou cizích jazyků, zabývá se zejména češtinou pro cizince a psycholingvistikou. Rozhovor si můžete poslechnout ZDE, Lindu uslyšíte od 12:00 minuty.

Studenti FI čerpají praktické zkušenosti i díky Evě Trumpešové-Rudolfové

Naše lektorka Eva Trumpešová-Rudolfová byla oceněna za přínos programu IBM Smarter University. Ten nabízí studentům technických oborů praktické zkušenosti a zpětnou vazbu od odborníků. Ve spolupráci s IBM otevíráme pro studenty Fakulty informatiky kurzy i v tomto semestru, v IS najdete French for IT Business (VV073) a English II – seminář zaměřený na prezentační dovednosti v angličtině (VB040).

Česká a slovenská asociace jazykových center má nové vedení

O takové zprávy se dělíme rádi. Minulý týden se na členské schůzi CASAJC (Česká a slovenská asociace jazykových center) volilo nové vedení a předsedou výboru se stal ředitel CJV MU Libor Štěpánek. Masarykova univerzita tak získala významné zastoupení v národní asociaci, která je členem mezinárodní organizace CercleS sdružující na 250 jazykových center z více než 20 evropských zemí.

Soutěž o nejlepší studentskou úvahu

Vyhlašujeme soutěž o nejlepší studentskou úvahu na téma Role univerzity v postfaktické době.  Je určena studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol, respektive pro studenty středních škol starší 17 let. Své úvahy mohou posílat do 28. 2. 2019. Výherci získají účast na letní jazykové škole dle vlastního výběru zdarma.

Informace o soutěži najdete ZDE (pdf)

Konference Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách

Oddělení Centra jazykového vzdělávání na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity srdečně zve učitele jazyků specializujících se na výuku odborného ekonomického jazyka anglického, německého, francouzského, španělského a ruského v univerzitním prostředí na konferenci Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách.

Logo IMPACT Logo deutsch.info Logo mluvtecesky.net