Centrum
jazykového vzdělávání MU

Obchodní ruština: podívejte se na novou interaktivní online učebnici

Vyšla nová interaktivní online učebnice Obchodní ruština (Русский язык для делового общения), kterou vytvořila Monika Ševečková (CJV MU) společně s dalšími zkušenými lektorkami a studentkami, které využily příležitosti stát se asistentkami ve výuce ruského jazyka (více o výukových asistentech ZDE). Knihu zatím najdete ve studijních materiálech předmětu Obchodní ruština on-line (CJV_R_Econ).

S Lindou Doleží o jazykovém koučování na ČRo Plus

V čem spočívá jazykové koučování? Jaké jsou výhody a limity této vyučovací metody? V rozhovoru pro Český rozhlas Plus o tom vyprávěla Linda Doleží. Linda je lektorkou CJV MU s bohatou praktickou i akademickou zkušeností s výukou cizích jazyků, zabývá se zejména češtinou pro cizince a psycholingvistikou. Rozhovor si můžete poslechnout ZDE, Lindu uslyšíte od 12:00 minuty.

Studenti FI čerpají praktické zkušenosti i díky Evě Trumpešové-Rudolfové

Naše lektorka Eva Trumpešová-Rudolfová byla oceněna za přínos programu IBM Smarter University. Ten nabízí studentům technických oborů praktické zkušenosti a zpětnou vazbu od odborníků. Ve spolupráci s IBM otevíráme pro studenty Fakulty informatiky kurzy i v tomto semestru, v IS najdete French for IT Business (VV073) a English II – seminář zaměřený na prezentační dovednosti v angličtině (VB040).

Konference Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách

Oddělení Centra jazykového vzdělávání na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity srdečně zve učitele jazyků specializujících se na výuku odborného ekonomického jazyka anglického, německého, francouzského, španělského a ruského v univerzitním prostředí na konferenci Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách.

Logo IMPACT Logo deutsch.info Logo mluvtecesky.net