Centrum
jazykového vzdělávání MU

Ministerstvo ocenilo CJV za zapojení zahraničních studentů do výuky

MŠMT každoročně uděluje Evropskou jazykovou cenu Label v rámci programu Evropské komise European Language Label. Jeho cílem je podpořit inovativní projekty a aktivity v oblasti jazykového vzdělávání, jež by mohly být inspirativní i pro ostatní. Celkem bylo oceněno 7 projektů z 64 přihlášených, mezi nimi také náš projekt Language Teacher Assistant. Ten spočívá v zapojování zahraničních studentů do výuky jazyků na Masarykově univerzitě v pozici asistentů vyučujících. Výuku svého rodného jazyka (angličtina, španělština, ruština, němčina, francouzština) si v roce 2018 vyzkoušelo celkem 32 přijíždějících studentů.

Jazykové kurzy (Podzim 2019)

Vyberte si z široké nabídky jazykových kurzů pro studenty a zaměstnance MU i veřejnost. Těší se na vás rodilí mluvčí a profesionální lektoři. Začínáme v týdnu od 23. září!

Francouzština a němčina pro překladatele a tlumočníky

NOVĚ otevíráme specializované kurzy pro zájemce o překladatelskou a tlumočnickou činnost v oboru práva a pro zájemce o jmenování soudním tlumočníkem. Obsahová náplň navazuje na Právní minimum pro překladatele a tlumočníky, je doplněna praktickými příklady a překladatelskými zkušenostmi. Kurzy se zaměřují na odbornou terminologii, frazeologii a správné použití termínů v kontextu. Všechny informace naleznete zde: FRANCOUZŠTINA, NĚMČINA.

 

Konference Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách

Oddělení Centra jazykového vzdělávání na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity srdečně zve učitele jazyků specializujících se na výuku odborného ekonomického jazyka anglického, německého, francouzského, španělského a ruského v univerzitním prostředí na konferenci Výuka ekonomického jazyka na vysokých školách.

Setkání zaměstnanců Centra jazykového vzdělávání MU 2019

Logo IMPACT Logo deutsch.info Logo mluvtecesky.net