Tým projektu CZECH ONLINE spustil multijazykový webový portál czechonline.org

Webový portál projektu CZECH ONLINE je nyní dostupný na adrese https://www.czechonline.org/ , kde zájemci naleznou interaktivní lekce až z 5 oborů, řady cvičení a doplňkových materiálů ke stažení. Zahraničními partnery projektu jsou Uniwersytet Śląski w KatowicachFH Burgenland, kteří ve spolupráci s týmem z Centra jazykového vzdělávání Masarykovy univerzity pracovali na portále od roku 2020. Kurzy češtiny jsou na stránce czechonline.org dostupné zcela zdarma a bez reklam. Řešitelkou projektu na MU byla Ivana Rešková a projektovou manažerkou Martina Ježková.

27. 10. 2023

Význam projektu "CZECH ONLINE - čeština pro specifické účely" reflektovalo i město Brno ve své strategii #Brno2050, kdy byl projekt identifikován jako zásadní strategický projekt a stal se vlajkovým projektem v tematické oblasti Prosperita s hodnotou Vzdělané univerzitní město.

Tvůrcem designu a technického řešení portálu je pražské grafické studio Formata.

Na projektu se podílela také CASAJC (Česká a slovenská asociace učitelů jazyků na vysokých školách).